2002 m. gruodžio 16 d.      

Užsakymų - į internetą

Gytis Vincevičius

Užsakymus statybininkams, spaustuvėms, vežėjams bei kitiems verslininkams surenkančios ir realiu laiku pateikiančios internete bendrovės teigia, jog jų verslas įgauna pagreitį. Internete kuriamos naujos užsakymų biržos, kuriose klientai gauna žinias apie naujausius privačius bei valstybinius užsakymus ir varžosi dėl jų.

Vilniškė UAB "Inter Alia", sukūrusi interneto vartus www.uniprintex.com, renka užsakymus spaudos darbams. Andrius Belych, bendrovės direktorius, tikina, kad naujieji vartai tapo informacijos šaltiniu spaustuvėms ir verslininkams, norintiems užsisakyti lankstinukų, žurnalų ar pasinaudoti kitokiomis spaudos paslaugomis.

"Savo paslaugą pasiūlėme reklamos agentūroms, leidybos įmonėms ir toms bendrovės, kurios ieško pigiausių ir patraukliausių galimybių atsispausdinti reikiamą medžiagą, - aiškina specialistas. - Iš kitos pusės, mūsų klientai yra spaustuvės, kurios, užsakymą išvydusios interneto vartuose, gali tarpusavyje varžytis dėl jo ir siųsti užsakovui savo pasiūlymus.".

Naujausius privačius ir valstybinius statybos konkursus internete netrukus pradės skelbti ir UAB „Statybų birža”. Šia informacija bendrovė ketina aplenkti įprastus skelbimus spaudoje ir suteikti daugiau informacijos apie konkursus Kaliningrade, Estijoje bei Latvijoje.

Darius Skramtai, UAB „Statybų biržos” direktorius, tikina, kad toks statybinių konkursų pateikimas realiu laiku padės nemažai daliai statybininkų greičiau gauti užsakymų. “Anksčiau spausdindavome šią informaciją specialiame leidinyje arba siųsdavome klientui informaciją, o dabar pasiekti informaciją bus paprasčiau. Visą duomenų bazę perkeliame į internetą, kur klientas, įvedęs savo slaptažodį, gali matyti užsakymus realiu laiku", - sako p. Skramtai.

Aprūpina darbu

Jau keletą metų veikianti interneto svetainė www. cargo.lt aprūpina transporto firmas ir jų partnerius aktualia informacija apie naujus krovinius.

Pasak svetainės kūrėjų, svetainė palengvina krovinių ir laisvo transporto paiešką. Dauguma svetainės klientų – transporto ir ekspedicinės firmos, taip pat firmos, ieškančios vežėjo savo kroviniui. Svetainę kasdien aplanko apie 500 lankytojų.

Ponas Skramtai VŽ patvirtino, kad susidomėjimais statybiniais konkursais taip pat auga. "Šių metų pajamos trigubai viršijo praeitų metų pajamas. Mūsų paslauga paklausi", - neslepia jis.

Pasak jo, iki šiol daugelis statybinių įmonių rinkdavo žinias apie naujausius konkursus pačios, tačiau radusios patogią alternatyvą ėmė naudotis naudinga informacija.

“Mūsų paslauga naudojasi ne tik statybų bendrovės, bet ir projektuotojai. O naujausi klientai - draudikai, kuriems dėl kitąmet pasikeisiančių įstatymų bus daugiau darbo draudžiant statybas”, – tvirtina p. Skramtai.

Ponas Belych sako, jog jų svetainėje užsiregistravusių spaustuvių greitai daugėja. "Mes aprūpiname jas užsakymais, todėl nuo pradžioje buvusių 8 spaustuvių mūsų klientų skaičius per kelis mėnesius išaugo iki 35", - sako jis.